O nas

Nasza historia zaczyna się w roku 1989 w Gdańsku. Lata 90. w Polsce to czas głębokich przemian społeczno – gospodarczych. W tym czasie zachodzą najważniejsze przemiany ustrojowe związane z urynkowieniem gospodarki. Bogate doświadczenie założycieli umożliwia obsługę powstających ówcześnie podmiotów i prowadzonych inwestycji, również zagranicznych. W kolejnych latach Kancelaria zapewnia sobie zespół prawników dostosowanych kompetencjami do dynamicznego rozwoju rynku, w tym także wobec przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Poznaj historię

Założyciele kancelarii

Jerzy Mosek

Założyciel

Władysław Misiewicz

Założyciel
Partnerzy
Założyciele

Początki Kancelarii sięgają przełomowego pod każdym względem roku 1989. Władysław Misiewicz i Jerzy Mosek – prawnicy łączący w sobie długoletnie doświadczenie sędziowskie, naukowe i radcowskie – założyli wówczas Biuro Prawników LEXIM. Była to jedna z pierwszych polskich firm prawniczych nowego typu – działająca w formule spółki prawa handlowego, nastawiona na obsługę szeroko pojętego biznesu.

Historia kancelarii

Okres gruntownych przemian gospodarczych w Polsce, wyznaczający pierwsze dziesięciolecie działalności Kancelarii, w istotny sposób ukształtował profil Kancelarii, jako firmy podejmującej się nowych wyzwań, często nie znajdujących jeszcze odzwierciedlenia w prawie pisanym, przy uwzględnieniu kontekstu biznesowego świadczonych usług. W tym okresie czasu udało się również zbudować stabilny wieloosobowy zespół prawników, którzy połączyli doskonałe przygotowanie teoretyczne z doświadczeniem praktycznym. Dzięki temu prawnicy Kancelarii podejmowali się w latach 90 – tych wielu nowatorskich działań – m.in. uczestniczyli w pierwszych projektach prywatyzacyjnych, obsługiwali procesy wchodzenia na rynek giełdowy pierwszych trójmiejskich przedsiębiorstw, zajmowali się tworzeniem pierwszych spółek z udziałem zagranicznych, czy też doradzali narodowym funduszom inwestycyjnym.

Rozwój ten zaowocował przekształceniem Biura Prawników LEXIM w spółkę partnerską 10 radców prawnych, działającą ostatecznie pod firmą Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych. Aktualnie, Kancelaria liczy dwunastu Partnerów, wśród których wiodącą rolę pełnią dwaj Partnerzy Seniorzy, sprawujący zarząd Kancelarią. Zespół Kancelarii zaś to łącznie prawie 40 wykwalifikowanych prawników, posiadających wysokie i bardzo często unikalne kompetencje w dziedzinie doradztwa prawnego w wielu branżach gospodarki, a jednocześnie zapewniających rozumienie oczekiwań klientów i uwzględnienie kontekstu biznesowego świadczonego doradztwa.

 

 

O kancelarii

Najważniejsze wydarzenia

 1. Początek

  Czerwiec 1989

  Utworzenie Biura Prawników LEXIM Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – jednej z pierwszych w Polsce prywatnych firm prawniczych opartych na formule spółki prawa handlowego.
  Okres gruntownych przemian gospodarczych w Polsce, wyznaczający pierwsze dziesięciolecie działalności Kancelarii, w istotny sposób ukształtował profil Kancelarii, jako firmy podejmującej się nowych wyzwań, często nie znajdujących jeszcze odzwierciedlenia w prawie pisanym.

 2. Otwarcie Biura

  Czerwiec 1989

  Otwarcie Biura przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku-Wrzeszczu

 3. Nowe biuro

  Styczeń 1994

  Przeniesienie Biura do lokalu przy ul. Waryńskiego w Gdańsku-Wrzeszczu

 4. Nowe biuro

  Grudzień 1998

  Otwarcie nowego Biura Kancelarii na Wyspie Spichrzów w Gdańsku

 5. Przekształcenie

  Grudzień 1998

  Założyciele Kancelarii – Władysław Misiewicz i Jerzy Mosek – wraz z całym Zespołem przekształcają Biuro Prawników LEXIM Sp. z o.o. w Kancelarię W. Misiewicz, J. Mosek i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza spółka jawna

 6. Wydarzenie 4

  Sierpień 2002

  Przekształcenie spółki jawnej w spółkę partnerską pod firmą Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i przyjęcie do grona partnerów kolejnego radcy prawnego – Krzysztofa Kochanowskiego

 7. Plebiscyt

  Styczeń 2003

  Kancelaria zgłasza swój udział w Pierwszym Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita

 8. Rozwoj

  Sierpień 2005

  Grono Partnerów zasilają kolejni dwa radcowie prawni – Paweł Czerniewski i Łukasz Kowalczyk

 9. Rozwój

  Styczeń 2007

  W związku z dynamicznym rozwojem, Kancelaria otwiera drugie Biuro przy ul. Chmielnej

 10. Wzrost

  Styczeń 2009

  W związku z powiększeniem Zespołu o kolejne 3 osoby, Kancelaria organizuje dodatkowe Biuro w sąsiedniej kamienicy

 11. Wyróżenienie

  Wrzesień 2013

  Jerzy Mosek został wybrany Dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku

 12. Nowi partnerzy

  Kwiecień 2017

  Zespół Partnerów powiększa się o kolejnych troje Partnerów – Annę Kluczek–Kollár, Pawła Szutowicza i Sławomira Surdy