Media i Prasa

Napisali o nas

Materiały dostępne w niniejszym serwisie mają charakter informacyjny i nie stanowią porady ani opinii prawnej. Przydatność tych materiałów dla ustalenia stanu prawnego w konkretnej sprawie jest wyraźnie wyłączona, o ile ich autorzy nie zastrzegli inaczej.Ranking Kancelarii Prawniczych 2020

W zorganizowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, już po raz osiemnasty, rankingu kancelarii prawniczych, nasza kancelaria zajęła po raz kolejny 2 miejsce wśród kancelarii Pomorza i uplasowała się 3 miejsca wyżej w porównaniu do roku ubiegłego w rankingu ogólnokrajowym.

https://www.rp.pl/Rankingi/307279941-Ranking-Kancelarii-Prawniczych-2020-Prawnicy-w-regionach-nowoczesni-i-glodni-ciekawych-zlecen.html

 

 

Link do artykułu

Jubileusz 30-Lecia Kancelarii

W 2019 roku obchodziliśmy Jubileusz 30-Lecia działalności. Decyzja o utworzeniu Kancelarii prawniczej specjalizującej się w obsłudze podmiotów gospodarczych podjęta została w zasadzie na drugi dzień po wyborach z dnia 4 czerwca 1989 roku i dokonanej w wyniku tych wyborów przemianie ustrojowej. Utworzona przez partnerów Władysława Misiewicza i Jerzego Moska spółka, została wpisana do rejestru spółek (w tym czasie RHB) postanowieniem Sądu Rejonowego w Gdańsku z dnia 30 czerwca 1989 roku, pod firmą Biuro Prawników LEXIM. Od tego czasu, przechodząc kolejne przeobrażenia organizacyjne i osobowe, Zespół Kancelarii rozwinął się do obecnych rozmiarów kilkudziesięciu radców prawnych, adwokatów i innych prawników nie posiadających jeszcze tytułów zawodowych radcy prawnego/adwokata.

W dniu 21 listopada 2019 roku odbyła się Jubileuszowa Gala poświęcona trzydziestoleciu  Kancelarii. Uczestniczyło w niej blisko 200 osób, w tym przedstawiciele władz samorządu Miasta Gdańska i województwa pomorskiego, przedstawiciele pracodawców Pomorza, nasi Klienci oraz prawie cały Zespół Kancelarii.

Link do artykułu

Inauguracja Polsko-Islandzkiej Izby Gospodarczej

Kancelaria została członkiem – założycielem powstającej Polsko-Islandzkiej Izby Gospodarczej. Materiał z wydarzenia dostępny na fb Ambasady RP w Reykjaviku.
Podczas wydarzenia Kancelarię reprezentowali r.pr. Jacek Bendykowski i r.pr. Paweł Szutowicz.
Link do artykułu

Publikacja:
Rzeczpospolita

W rankingu kancelarii prawnych Rzeczpospolitej, Misiewicz, Mosek i Partnerzy zajęła w 2019 r. 40 miejsce w Polsce i 2 miejsce w Polsce północnej, z zespołem złożonym z 35 prawników, specjalistów.

Link do artykułu

Wspieramy

Specjaliści z naszej Kancelarii wspierają merytorycznie konkurs stypendialny zorganizowany w ramach PISCES przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i University of Akureyi, Islandia przy współudziale Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów.

 

Link do artykułu

Publikacja:
Fakty TVN24

3 maja 2019 r. na antenie głównego wydania Faktów TVN nt. przekopu Mierzei Wiślanej w kontekście kosztów inwestycji i aspektów podwyższenia wynagrodzenia potencjalnych wykonawców wypowiadała się partnerka Kancelarii, radca prawna Anna Kluczek-Kollar. “To może być forma nacisku na rząd. Nie tylko, by więcej zarobić, ale by uniknąć ryzyka przerwania budowy, gdyby okazała się ona nieopłacalna. Tak jak to bywało przy budowie dróg. Podwyżka na poziomie powyżej 50 proc. ceny, która jest ujęta w kontrakcie, już jest bardzo trudno uzasadnialna jeśli chodzi o przepisy zamówień publicznych.”

Link do artykułu

Wspieramy

W dniu 11 kwietnia 2019 r. w Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego. Kancelaria jak co roku była jednym z partnerów wspierających ELSA w przygotowaniu panelu “Przewóz ładunku drogą morską”.

Link do artykułu

Publikacja:
Rzeczpospolita

W rankingu kancelarii prawnych Rzeczpospolitej, Misiewicz, Mosek i Partnerzy zajęła w 2018 r. 42 miejsce w Polsce i 3 miejsce w Polsce północnej, z zespołem złożonym z 35 prawników, specjalistów. W porównaniu do roku 2017 powiększył się kancelaryjny zespół prawników z uprawnieniami, co uplasowało Kancelarię cztery miejsca wyżej w rankingu.

Link do artykułu

Publikacja:
4 Gdańsk Maraton

Kancelaria bierze aktywny udział w życiu sportowym Trójmiasta. W kwietniu 2018 wystawiła dwie sztafety w 4 Gdańsk Maraton.

Link do artykułu

Napisali o nas:
Rzeczpospolita

W dzienniku Rzeczpospolita znalazła się wypowiedź partnera Kancelarii – Krzysztofa Kochanowskiego. “Dwa nasze porty odważnie przejmują pozycję Hamburga jako lidera w przeładunku towarów w tym regionie Bałtyku. Na zapleczu portów powstają centra logistyczne, intensywnie rozwija się sektor deweloperski i rynek biur na wynajem. Co ciekawe, notujemy olbrzymie zainteresowanie Trójmiastem ze strony turystów z krajów skandynawskich. Przyjeżdżają do nas na weekend, bo Trójmiasto ma im coraz więcej do zaoferowania i to po niskiej – z ich punktu widzenia – cenie. Niezwykle dynamicznie rozwija się więc branża hotelowa (…) – mówi Krzysztof Kochanowski, partner w Kancelarii Misiewicz, Mosek i Partnerzy, która przez rok zyskała czterech nowych prawników z uprawnieniami. To dało jej największy awans na liście kancelarii w Pomorskiem.”

Link do artykułu

Wydarzenie:
Warszawskie Dni Arbitrażu i Mediacji

W maju 2018 r. odbyła się konferencja biznesowa Warszawskie Dni Arbitrażu i Mediacji, podczas której partner Kancelarii – Jacek Bendykowski prowadził jeden z paneli dyskusyjnych pt. “Komisja rozjemcza i arbitraż, jako najlepsze praktyki w zarządzaniu umowami”.

Link do artykułu

Publikacja:
Krajowa Izba Radców Prawnych

Partner Kancelarii został Dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. 1 października br. odbyło się Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Zgromadzenie dokonało wyboru organów Izby na X kadencję oraz delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych. Dziekanem Rady OIRP w Gdańsku został ponownie wybrany – jedyny kandydat na to stanowisko – Jerzy Mosek. Ponadto uzyskał on mandat członka KRRP wybieranego bezpośrednio przez Izbę.

Link do artykułu

Napisali o nas:
Rzeczpospolita

W Rankingu kancelarii prawniczych Rzeczpospolitej 2017 roku, Kancelaria uplasowała się na 3 miejscu w Polsce Północnej i 46 miejscu w kraju.

Link do artykułu

Wspieramy

Kancelaria od wielu lat wspiera finansowo Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa. Członkowie Stowarzyszenia organizują panele i konferencje dla młodych naukowców z różnych dziedzin prawa. Udział w tego typu wydarzeniach stwarza młodym ludziom platformę do rozwoju zawodowego.   W tym roku w ramach wspierania ELSA, Kancelaria była jednym z partnerów przy organizacji VII Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego “Morskie planowanie przestrzenne”. Konferencja, w ramach którego odbył się panel ELSA, odbyła się w kwietniu 2018 roku.

Link do artykułu